لذّت آلمان تومور جراحی موسیقی خواننده

لذّت: آلمان تومور جراحی موسیقی خواننده عمل جراحی بهنام صفوی اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی اوضاع مالیات بر درآمد رانندگان اسنپ و تپ‎سی

>رئیس کل شرکت امور مالیاتی کشور گفت: رانندگان دارای یک ماشین که در اسنپ و تپ‏سی فعال می باشند، همانند دارندگان یک تاکسی، جهت عملکرد سال 1395 از پرداخت مالیات

اوضاع مالیات بر درآمد رانندگان اسنپ و تپ‎سی

اوضاع مالیات بر درآمد رانندگان اسنپ و تپ‎سی

عبارات مهم : تاکسی

>رئیس کل شرکت امور مالیاتی کشور گفت: رانندگان دارای یک ماشین که در اسنپ و تپ‏سی فعال می باشند، همانند دارندگان یک تاکسی، جهت عملکرد سال 1395 از پرداخت مالیات بر درآمد ماشین معاف هستند.

به گزارش ایلنا، سیدکامل تقوی نژاد، با اشاره به بندهای قانونی مربوط به مالیات بر درآمد مشاغل، خاطرنشان کرد: شرکت ها و صاحبان مشاغل، فارغ از بستر ارائه خدمت و عرضه کالا اعم از دنیای واقعی یا اینترنت در صورت کسب درآمد و سود و بعد از کسر معافیت های مقرر باید براساس قیمت های مقرر در قانون مالیات پرداخت کنند و تفاوتی میان بستر فروش و ارائه خدمات از نظر مالیاتی نیست.

اوضاع مالیات بر درآمد رانندگان اسنپ و تپ‎سی

وی با اشاره به شتاب روزافزون تکنولوژی و استفاده از آن در زندگی روزانه افراد که باعث شکل‎گیری کسب وکارهای متفاوت در اینترنت با استفاده از فناوری نوین اطلاعاتی شده، عنوان داشت: قطعا در آینده نزدیک ماهیت کسب وکارهای موجود دچار عوض کردن و تحولات بیشتری خواهد شد، بنابراین شرکت امور مالیاتی کشور جهت شناسایی این نوع کسب وکارها و وصول مالیات عادلانه از آن برنامه ریزی مناسبی انجام داده است.

رئیس کل شرکت امور مالیاتی کشور، درخصوص بحث های اطراف پرداخت مالیات از سوی شرکت های نوپای اسنپ و تپ‎سی خاطرنشان کرد: توصیه حائز اهمیت آن است که علی رغم مواردی که در رسانه ها رواج یافته میزان مالیات صاحبان یک تاکسی و صاحبان یک وسیله نقلیه (مثل پراید، پژو و…) که با آن به فعالیت شغلی حمل ونقل مسافر می پردازند جهت سال 1395 صفر ریال تعیین شده است که دستورالعمل مربوطه نیز صادر و ابلاغ شده است هست. بنابراین در صورتی که یک راننده دارای یک تاکسی است یا در یک آژانس کرایه یا از طریق اسنپ و تپ‎سی به ارائه خدمت حمل ونقل مسافر می پردازد نباید مالیات پرداخت کند.

>رئیس کل شرکت امور مالیاتی کشور گفت: رانندگان دارای یک ماشین که در اسنپ و تپ‏سی فعال می باشند، همانند دارندگان یک تاکسی، جهت عملکرد سال 1395 از پرداخت مالیات

تقوی نژاد ادامه داد: ولی در صورتیکه یک راننده دارای بیش از یک تاکسی یا وسیله نقلیه باشد، تنها یک تاکسی معاف از مالیات بوده و در ازای بقیه تاکسی ها یا خودروها ملزم به پرداخت مالیات بر درآمد است.

وی در خصوص مالیات شرکت اسنپ و تپ‎سی نیز گفت: شرکت اسنپ و تپ‎سی همانند سایر اشخاص حقوقی صاحب درآمد، ملزم به پرداخت مالیات بر درآمد هستند و البته مالیات بر ارزش افزوده این شرکت‎ها نیز برابر قانون و مقررات مربوطه اخذ خواهد شد.

واژه های کلیدی: تاکسی | مالیات | کسب درآمد | وسیله نقلیه | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs