لذّت آلمان تومور جراحی موسیقی خواننده

لذّت: آلمان تومور جراحی موسیقی خواننده عمل جراحی بهنام صفوی اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار علمی و آموزشی اولین بارش شهابی مصنوعی دنیا تا 2020 رقم می‌خورد

به گزارش ایسنا وبه نقل از میرر، یک استارت آپ ژاپنی ادعا می کند که می تواند تا سال 2020 یک بارش شهابی مصنوعی ایجاد کند تا میلیون ها نفر بتوانند آن را مشاهده کنند

اولین بارش شهابی مصنوعی دنیا تا 2020 رقم می‌خورد

اولین بارش شهابی مصنوعی دنیا تا 2020 رقم می خورد

عبارات مهم : ستاره

یک شرکت استارت آپ ژاپنی ادعا می کند که می تواند بارش شهابی مصنوعی ایجاد کند.

به گزارش ایسنا وبه نقل از میرر، یک استارت آپ ژاپنی ادعا می کند که می تواند تا سال 2020 یک بارش شهابی مصنوعی ایجاد کند تا میلیون ها نفر بتوانند آن را مشاهده کنند.

یک شرکت ژاپنی اعلام کرده است که به وسیله یک فناوری می تواند نخستین بارش شهابی مصنوعی دنیا را ایجاد کند. شرکت ژاپنی” ALE ” اعلام کرده است که تقریبا تمام فناوری مورد نیاز جهت ایجاد ستاره های دنباله دار جالب در آسمان را در هر مکان و هر وقت دارد.

اولین بارش شهابی مصنوعی دنیا تا 2020 رقم می‌خورد

این برنامه با استفاده از “ماهواره های کوچک”(micro-satellites) انجام خواهد شد. این ماهواره های کوچک می توانند تا 400 پالت که مانند ستاره دنباله دار هستند را حمل کنند. این پالت ها بعد از وارد شدن به جو زمین می سوزند و بعد از آن، تابش آنها به آسانی از زمین قابل مشاهده خواهد بود.

این استارت آپ گفت: گرچه ما قصد داریم تا یک بارش شهابی مصنوعی را ایجاد کنیم ولی بارش شهابی مصنوعی ما تفاوت چندانی با بارش شهابی واقعی ندارد. ستاره های دنباله دار طبیعی زمانی رخ می دهند که ذرات گرد و غبار به جو زمین وارد شوند و به علت انتشار پلاسما بسوزند، ما نیز یک ماهواره کوچک حاوی ذرات ستاره ای را به فضا پرتاب می کنیم و هنگامیکه در مدار قرار گرفتند ما ذرات ستاره ای را از ماهواره کوچک به سمت زمین رها می کنیم. این ذرات تقریبا یک سوم از مسیر زمین را طی می کنند و در هنگام ورود به جو می سوزند.

به گزارش ایسنا وبه نقل از میرر، یک استارت آپ ژاپنی ادعا می کند که می تواند تا سال 2020 یک بارش شهابی مصنوعی ایجاد کند تا میلیون ها نفر بتوانند آن را مشاهده کنند

اولین ماهواره ماه مارس سال آینده کار خود را شروع خواهد کرد و این شرکت امیدوار است که این ماهواره از طریق یک موشک آژانس فضایی ژاپن به فضا ارسال شود. انتظار می رود ماهواره کوچک دوم نیز در اواسط سال 2019 از طریق یک راکت متعلق به بخش شخصی به فضا فرستاده شود و نشانه نهایی نیز این است که آن ماهواره ها تا ماه فوریه سال 2020 در مدار قرار گیرند تا در فصل بهار سال 2020 بتوانند یک بارش شهابی مصنوعی را در هیروشیما ایجاد کنند. این پالت ها جهت میلیون ها نفر قابل رویت خواهند بود.

“لنا اوکاجیما”(Lena Okajima) مدیر اجرایی شرکت ALE گفت: نشانه ما این است که این بارش شهابی جهت افراد سراسر دنیا قابل رویت باشد بنابراین اگر ستاره های دنباله دار ما در فضا قرار گیرند تمام افراد دنیا می توانند این پدیده را مشاهده کنند.

براساس گزارش ها، ALE قصد دارد 20 میلیون دلار جهت تمام این عملیات هزینه کند و هر ماهواره نیز قرار است به مدت دو سال در فضا قرار گیرد.

اولین بارش شهابی مصنوعی دنیا تا 2020 رقم می‌خورد

واژه های کلیدی: ستاره | مشاهده | ماهواره | ماهواره | اخبار علمی و آموزشی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs