لذّت آلمان تومور جراحی موسیقی خواننده

لذّت: آلمان تومور جراحی موسیقی خواننده عمل جراحی بهنام صفوی اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار پزشکی درمان بیماری‌های قلبی با نانوذرات بوکشیدنی

گروهی از محققان آلمانی و ایتالیایی موفق به تولید نانوذراتی شده‌اند که استنشاق آن به درمان بیماری های قلبی کمک می‌کند. 

درمان بیماری‌های قلبی با نانوذرات بوکشیدنی

درمان بیماری های قلبی با نانوذرات بوکشیدنی

عبارات مهم : عضلات

گروهی از محققان آلمانی و ایتالیایی موفق به تولید نانوذراتی شده است اند که استنشاق آن به درمان بیماری های قلبی کمک می کند.

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری ساینس دیلی، در طی سال های اخیر نانوذرات به منظور ارسال دارو به بافت مورد نظر به جایگاه موثری در زمینه پزشکی دست یافته هست. محققان جهت زیاد کردن کارایی این روش در درمان بیماری های قلبی، نانوذراتی را تولید کرده اند که از طریق مجاری تنفسی و از راه بینی وارد بدن می شوند و به وسیله سلول های عضلات قلب جذب می شوند و عملکرد قلب و عضلات را اصلاح می بخشند.

درمان بیماری‌های قلبی با نانوذرات بوکشیدنی

یکی از مهمترین مزایای این روش نسبت به استفاده معمول از نانوذرات، سرعت رسیدن آن به قلب هست. این نانوذرات با استفاده از موادی شبیه به بافت دندان و استخوان تولید شده است اند. کوچکی این ذرات به اندازه ای است که به آسانی به وسیله بافت قلب جذب می شوند، از طرفی به اندازه ای بزرگ هستند که امکان حمل دارو را دارند. داروهای حمل شده است با این ذرات می توانند کانال های کلسیم را ترمیم کنند تا فعالیت الکتریکی طبیعی قلب بازیابی شود.

آزمایش های اولیه این روش در موش های آزمایشگاهی کاملا موفقیت آمیز بوده و ضربان قلب موش های بیمار به حد نرمال بسیار نزدیک شده است هست. تاکنون هیچ گونه مسمومیتی بر اثر استنشاق این ذرات در موش ها گزارش نشده هست. آزمایش در جوندگان و خوک مراحل بعدی است و بعد از مطالعات زیاد به آزمایش انسانی خواهد رسید.

گروهی از محققان آلمانی و ایتالیایی موفق به تولید نانوذراتی شده‌اند که استنشاق آن به درمان بیماری های قلبی کمک می‌کند. 

نتایج این مطالعه در نشریه Science Translational Medicine انتشار یافته است.

واژه های کلیدی: عضلات | پزشکی | آزمایش | بیماری | استفاده | آزمایشگاه | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs